Coolplas (kriolipolza)

Coolplas jest urządzeniem do całkowicie nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, czyli uszkodzenie komórki tłuszczowej poprzez zamrożenie. Niska temperatura działała uszkadzająco tylko na komórki tłuszczowe, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze procesów metabolicznych.Jest to skuteczny, bezpieczny zabieg, bazujący na naturalnych procesach fizjologicznych,który daje rezultaty co najmniej porównywalne z liposukcją chirurgiczną.

Idealny kandydat

Idealnymi kandydatami są osoby w dość dobrej kondycji fizycznej, z małymi i średnimi fałdami tkanki tłuszczowej, nie dającymi się łatwo wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń. Jest zabiegiem przeznaczonym do modelowania sylwetki, nie jest wskazany do leczenia otyłości lub w celach uzyskania spadku masy ciała.


Działanie kriolipolizy Coolplas

Urządzenie wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, czyli uszkadzania komórek tłuszczowych przez niską temperaturę otoczenia. Po to, by niska temperatura działała uszkadzająco tylko na tkankę tłuszczową. Dzięki temu komórki tłuszczowe są zamrażane (ulegają uszkodzeniu), powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.


Przebieg zabiegu

Technicznie zabieg polega na przyłożeniu aplikatora chłodzącego, który po zassaniu fałdu tłuszczowego, chłodzi tkankę tłuszczową w temperaturze (od -2 do -8 stopni C) przez około 40 - 60 min. Wykorzystywane są w tym celu metalowe sensory (blaszki metalowe),które zamrażają tkankę.

Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i jednakowy jego przebieg. Są one połączone z panelem sterowania w celu ciągłego monitorowania i regulowania chłodzenia w trakcie zabiegu. Dodatkowo na obszar zabiegowy w celu podniesienia bezpieczeństwa jest nakładany specjalny okład chłodzący zabezpieczający naskórek przed odmrożeniami. Ogranicza ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.

Wskazania Jest idealnym zabiegiem dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu w okolicach brzucha, boków tułowia, ramion, wewnętrznej strony ud oraz bryczesów.

Przeciwwskazania

- ciąża, laktacja,

- choroby nowotworowe,

- półpasiec,

- nefropatia cukrzycowa,

- rozrusznik serca,

- zmiany skórne (rany, wyprysk, zapalenie skóry)

- ostra przewlekła choroba wątroby, nerek)

 

Ceny:

Cena zależy od ilości miejsc, do których przykłada się głowicę (1 przyłożenie głowicy 20-40 min):

1 okolica, cena 220 zł

2 okolice, cena 380 zł

3 okolice, cena 570 zł

4 okolice, cena 680 zł

Copyright Nazwa.pl